ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Bodovky s halogenovými zdroji

Bodovky s halogenovými zdroji jsou s ohledem na vysokou teplotu halogenových žárovek použitých v těchto bodových svítidlech většinou v kovovém provedení.

Bodovky s halogenovými žárovkami používají jako zdroje žárovky JC (pro bezpečné napětí 12V) nebo žárovky G9 a GU10 pro rozvod 240V.

Výhody halogenových bodových světel

Bodová svítidla s halogenovými zdroji se vyznačují malými rozměry a velkou intenzitou svítivosti. Bodovky s halogenovými žárovkami jsou však zejména svítidla praktická. Při výměně halogenových žárovek u těchto bodových svítidel nesmíme brát tyto halogenové žárovky přímo do ruky, při výměně použijeme např. hadřík nebo ubrousek.

Bodovky s halogenovými zdroji

Bodová svítidla Halogenová:

Bodová svítidla na halogenové zdroje patří mezi nejrozšířenější typy bodových svítidel. Jedná se většinou o svítidla s různým počtem žárovek, reflektorky jsou upevněny na lištách nebo na různě tvarovaných základnách. Bodová svítidla mohou být provozována na síťové napětí (220V) nebo je možné pořídit bodovky s vestavěným transformátorem a halogenovou žárovkou na 12V. Upevnění bodovek je na kloubech, toto umožní nastavení směru světla do požadovaného směru. Bodová světla lze montovat na stěnu i na strop, a nasvítit interiér dle potřeby. Bodová svítidla jsou vyráběna z různých materiálů a v širokém spektru povrchových úprav. Nevýhodou halogenových bodovek je jejich vysoká provozní teplota, vysoká energetická náročnost. Z tohoto důvodu je vhodné tato bodová světla provozovat s LED zdroji.