ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Stolní lampy

Stolní lampy jsou nezbytným doplňkem centrálního osvětlení místnosti. Lampičky se využívají zejména z původu přisvícení téměř v každé obytné místnosti. Umístění stolní lampy je vhodné na noční stolky, pracovní stoly či k přisvícení obývacího pokoje.

Modelové řady stolních lamp

Naše nabídka zahrnuje stolní lampy v různých designových řadách spolu s hlavním osvětlením tak, aby dotvořila interiér dle Vašich představ. Kromě moderních a klasických stolních lamp jsou v nabídce také mosazné a vitrážové lampičky.  Zda-li je stolní lampa v celé modelové řadě svítidel zjistíte ve chvíli, kdy si danou stolní lampu kliknutím otevřete. Níže se poté zobrazí další produkty v dané sérii světel. Věříme, že si z naší nabídky stolních lampiček vyberte. Jako zdroj světla doporučujeme použít do stolních lamp LED žárovky.

Konstrukce stolních lamp

stolní lampy se skládají z podstavce a skleněného nebo textilního stínidla, výhodou je pokud mají lampy integrovaný vypínač v základně svítidla. U pracovních stolních lamp oceníme upevnění stínidla na kloubu s možností nastavení světla lampy do požadovaného směru.

Stolní lampy

Nabídka stolních lampiček

  • Stolní lampy jsme pro Vaši lepší přehlednost rozčlenili do několika kategorií. Vybírat můžete z dekorativního osvětlení a velice oblíbených lávových lamp, které navodí příjemnou a relaxační atmosféru.
  • Mezi klasické stolní lampy jsme zařadili kovové lampy se skleněnými svítidly různých barev a tvarů.
  • Nejrozsáhlejší nabídku tvoří moderní stolní lampičky různých tvarů, barev a materiálů. Moderní lampy jsou většinou ve stejném designovém provedení jako hlavní osvětlení místnosti.
  • Velice oblíbená mosazná svítidla jsou určena zejména do stylového interiéru, rezidencí či hotelů. Mosazné lampy působí velice esteticky.
  • Pro kanceláře a pracovny jsou nezbytnou součástí pracovní lampy. Lampy jsou většinou polohovatelné a snadno přemístitelné dle aktuální potřeby.
  • Stolní lampy z přírodních materiálů si oblíbí zejména milovníci přírody. Při výrobě stolních lamp z přírodních materiálů se využívá zejména ratan, proutí a sisal.
  • Vitrážové stolní lampy Tiffany jsou ručně vyráběny spojováním, řezáním a broušením různobarevných skel.
  • Dekorativní stolní lampy zútulní místnost a jsou vhodné pro relaxaci - např. lávolé lampy.

Stolní lampy jsou neodmyslitelnou součástí osvětlení interiérů. Klasické nebo moderní stolní lampy pro lokální osvícení místnosti nebo pracovní stolní lampy na stůl tam všude najdou tyto lampy své uplatnění. Podle použitého materiálu můžeme pořídit mosazné stolní lampy, většinou v secesním stylu nebo retro lampičky, ručně vyrobené vitrážové lampičky, lampičky z křišťálu i dekorativní stolní lampy. Vhodné je pořídit stolní lampičky ze stejné série svítidel jako je lustr nebo stropní svítidlo, to platí například pro celkové osvětlení ložnice. Zatímco u stolních lampiček do interiéru se řídíme především designem a barevným provedení lampiček, u pracovních lamp je potřeba zvolit lampičky nejen podle vzhledu ale i podle funkčnosti. Světlo lampičky při práci nebo studiu nesmí oslňovat, vhodné je vybrat lampičku s ohebným krkem nebo na kloubu a světlo si tak nastavit podle potřeby. Také barva světla je důležitá, zde se jedná o lampičky vybavené úspornými zdroji nebo LED žárovkami. Velkou výhodou je mobilita stolních lampiček a možnost použít je jednoduše i na jiném místě.