ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Lustry - závěsná svítidla

Lustry jsou centrálním osvětlením obytné místnosti. Lustry jsou tvoří hlavní zdroj světla a instalujeme je do obývacího pokoje, kuchyně, jídelny, ložnice. Nabídka závěsných svítidel je velice široká a různorodá, tak aby si mohl vybrat každý design lustru dle svého vkusu a zařízení bytu. Do lustrů je vhodné použít LED žárovky.

Lustry nejen do obývacího pokoje

Lustry samozřejmě dodáváme v sériích, které zahrnují i doplňkové osvětlení ve stejném designu. Jedná se zejména o stojanové lampy, stolní lampičky či nástěnná svítidla. Vhodnou kombinací lustru a ostatních svítidel dosáhnete příjemného osvětlení celé místnosti. Lustry jsme pro Vás přehledně rozdělili, tak aby pro Vás byl výběr co nejvíce usnadněn. Věříme, že si z naší nabídky závěsných i přisazených lustrů vyberete. 

Lustry - závěsná svítidla

Nabídka lustrů

 • Klasické lustry jednozávěsné jsou upevněny na šňůře nebo na řetízku. Lustry jsou často doplněny kladkou pro regulaci výšky. Tato závěsná svítidla jsou typická pouze jednou žárovkou.
 • Jednozávěsy moderní jsou jednoduché a elegantní lustry. Vybírat můžete ze široké nabídky tvarů, barev a materiálů. Pro tato svítidla je potřeba pouze žárovka.
 • Klasické lustry působní honosně jsou vícežárovkové a bohatě zdobené. Stínidla jsou většinou skleněná. Nabídka zahrnuje celé kolekce, aby bylo možné lustry kombinovat s doplňkovými svítidly.
 • Křišťálové lustry působí velice reprezentativně a využívají se především v reprezentativních budovách. Naše nabídka zahrnuje i křišťálová svítidla za přijatelné ceny, které pozdvihnou celkovou úroveň Vašeho interiéru.
 • Lustry z přírodních materiálů jsou vyrobena z ratanu, bambusu, sisalu nebo v kombinaci různých přírodních materiálů. Tato svítidla jsou velice oblíbená.
 • Moderní svítidla to jsou především lustry designové, osazené většinou halogenovými žárovkami, lustry s galvanickou povrchovou úpravou a netradičním zpracováním. Barevnost moderních svítidel je velice rozmanitá.
 • Mosazné lustry tvoří skupinu klasických svítidel na robustní konstrukci. Stínidla jsou z křišťálového nebo opálového skla.
 • Specifickou skupinou lustrů jsou lustry nad kulečník, tato závěsná svítidla se využívají pouze k osvětlení kuličníkových a biliárových stolů.

Lustry jsou hlavní součástí osvětlení interiéru a tomu odpovídá i nabídka této skupiny svítidel. Lustry moderní, klasické, lustry v industriálním a retro stylu, vitrážové a rustikální lustry, lustry z mosazi a křišťálové lustry, nabídka opravdu nepřeberná. Při výběru lustru musíme přihlédnout nejen k designu lustru, ale musíme vzít v úvahu i prostor, který má osvítit. Lustry jsou k dispozici s různým počtem žárovek, většina lustrů je uzpůsobena tak, abychom mohli zapínat rozsvícení všech nebo jen části žárovek, vhodné je také použít místo klasického vypínače vypínač s regulací intenzity osvětlení. Při osvětlení interiérů je ideální doplnit lustry dalšími lokálními zdroji světla – přisazenými svítidly, nástěnnými svítidla, stolními lampičkami a stojanovými lampami ze stejné série svítidel. Montáž lustrů je zavěšením na hák nebo pomocí šroubů do stropu – lustry jsou zavěšeny na řetězech, lankách, šňůrách nebo na kovových tyčkách. Do lustrů doporučujeme použít LED žárovky nebo použít lustry s integrovanými LED zdroji.

Závěsné lustry

 • Výběr lustrů je velice široký při jeho výběru je vhodné vzít v úvahu celkovou koncepci osvětlení místnosti.
 • Vhodný je výběr lustru ve stejné kolekci s doplňkovými svítidly. 
 • Vhodnou kombinací lustru a ostatních svítidel dosáhneme příjemného osvětlení celé místnosti.

Moderní lustry

 • Nejoblíbenější skupinu v našem katalogu tvoří lustry moderní.
 • Moderní lustry jsou ve většinou zavěšené na lankách, přisazené nebo na lištách.
 • Sortiment moderních lustrů nabízí velké množství tvarů, materiálů a barev.