ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Venkovní svítidla

Venkovní svítidla slouží k osvětlení exteriéru domu, zahrady či příjezdových cest. Naše nabídka zahrnuje klasická venkovní svítidla ve tvaru luceren a moderní svítidla v nerezovém provedení.

V našem e-shopu naleznete venkovní nástěnná svítidla, stojanové lampy a závěsná svítidla. Často jsou venkovní svítidla vyráběna v celých sériích, aby mohla vhodně a stylově doplňovat exteriér domu. Do svítidel doporučujeme použít LED žárovky.

Požadavky na venkovní svítidla

Všechna venkovní svítidla musí splňovat požadovaný stupeň krytí. Při výběru je nutno zvážit z jakého materiálu je venkovní svítidlo vyrobeno, budou na něj působit povětrnostní vlivy a proto volíme raději
venkovní svítidla z kovových materiálů, nejčastěji se jedná o venkovní svítidla z tlakově litého hliníku.

Venkovní svítidla

Zabezpečení domu osvětlením

Venkovní osvětlení dotváří exteriér, ale také plní funkci zabezpečení Vašeho majetku. Kvalitním venkovním osvětlením lze odradit zloděje při krádeži. Venkovní světla je vhodné nainstalovat přímo na dům a také na všechny přístupové cesty. Světla by měla být opatřena automatickým pohybovým čidlem.

Nástěnná svítidla venkovní

Venkovní svítidla nástěnná jsou vhodná k instalaci venkovní fasády domu. Svítidla ve tvaru luceren jsou vhodná spíše na chaty, chalupy či dobové domy. Mezi novinky patří venkovní LED svítidla.

Venkovní stojanové lampy

Nejčastěji se venkovní svítidla v podobě lamp využívají k doplnění venkovního prostoru, osvětlení chodníku, komunikací, parku, zahrady. Venkovní lampy se od interiérových liší použitými materiály i designem.

Venkovní závěsná svítidla – lustry

Venkovní svítidla závěsná jsou vhodná pro umístění na terasy, do altánů, pergol či jiných venkovních přístřešků. Venkovní lustry mohou být použity také jako veřejné osvětlení podloubí. 

Venkovní svítidla tvoří velice rozsáhlou nabídku svítidel pro použití v exteriéru. Pořídit lze venkovní světla klasická i moderní. Také co se týká tvarů svítidel, je nabídka bohatá, od klasických koulí, přes různé druhy secesních a retro světel, luceren a loučí až po moderní reflektory. Venkovní svítidla mají mnoho možností použití – nástěnná svítidla, závěsná svítidla, stropní přisazená svítidla, zemní a zapuštěná svítidla, sloupová světla, kandelábry. Materiály pro výrobu venkovních svítidel jsou litý hliník, nerezový plech, měď a mosaz, lakovaná ocel, akryláty, sklo a kombinace těchto materiálů. Veškerá venkovní musí splňovat patřičný stupeň krytí IP a to podle konkrétního použití. U některých venkovních světel je vhodné používat senzory, to se týká třeba vjezdu do garáže nebo osvětlení vstupu do objektu. Zdrojem venkovních svítidel mohou být žárovky, pro ekonomický provoz doporučujeme místo nich použít LED žárovky. Moderní venkovní světla mají v mnoha případech jako zdroj světla vestavěné LED zdroje.