ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Vitrážová svítidla

Vitráž vzniká spojováním různobarevných úlomků skla za studena pomocí olověných měděných, mosazných nebo zinkových profilů. Představujeme Vám ručně vyráběná vitrážová svítidla Tiffany - lustry, nástěnná svítidla, stolní lampy, stojanové lampy a stropní vitrážová svítidla.

Vitrážová svítidla – technika Tiffany

Technika Tiffany je pojmenovaná po svém vynálezci, kterým byl Louis Comfort Tiffany. Ten místo klasického olověného profilu začal používat měděné fólie (páska různých šířek), ta je z jedné strany opatřena silným lepidlem. Páska může být pod lepidlem i barevná, černá nebo postříbřená).  Spojování jednotlivých opáskovaných dílků se provádí pomocí cínu. Jedná se o ruční výrobu svítidel a každě vyrobené svítidlo je originálem.

Vitrážová svítidla – vzhled

Na vitrážová svítidla Tiffany lze použít i menší kousky skla, výsledný výrobek má jemnější spoje. Barevná skla musí být pro tuto techniku přesně zabroušená speciální bruskou na sklo s hlavou s diamantovým povrchem Skla mohou být čirá, opálová, poloopálová, nebo s různým zabarvením. Díky barevnosti a různé velikosti skel můžeme dosáhnout nesčetných vzorů těchto svítidel.

Vitrážová svítidla

Nabídka vitrážových svítidel Tiffany

Vitrážová svítidla nástěnná – nástěnná svítidla můžete pověsit na jakoukoli zeď ve Vašem interiéru. Jsou vhodná především do chodeb pro zpříjemnění průchodu mezi místnostmi, nebo k dotvoření správného osvětlení například v obýváku.

Vitrážová svítidla přisazená – přisazená svítidla neboli stropnice jsou vhodné především do místností s nižším stropem, do podkrovních místností nebo také na chodby. Vyberte si i vy přisazené svítidlo Tiffany do Vašeho interiéru.

Vitrážové lustry – lustry jistě uplatníte ve Vašem obýváku, ale mohou být samozřejmě použity i do kuchyně či ložnice. Lustry efektivně prosvítí celou místnost, proto se pro ně také používá označení centrální osvětlení pokoje. Lustry jsou dodávány v různých velikostech a s různým počtem žárovek.

Vitrážové stojanové lampy – dotvářejí efektivní osvětlení například společně s lustry. Mohou být použity do jakéhokoli pokoje, jistě Vám dobře poslouží při čtení v křesle. Většina vitrážových světel je vyráběna v sériích, takže můžete jednotlivé kusy společně kombinovat. Rozsvícená vitrážová stojanová lampa se stane dominantou pokoje.

Vitrážové stolní lampy – stolní lampy najdou své uplatnění především na pracovním stole. Stolní lampy dodáváme v různých tvarech a barvách. Zajisté skvěle doplní a zpříjemní prostředí Vašeho domova. Světlo těchto vitrážových lamp vavodí příjemnou atmosféru místnosti.

Vitrážová svítidla patří mezi honosná a exkluzivní svítidla. Výroba těchto svítidel je velice náročná, vyžaduje zručnost a um, celý výrobní proces probíhá ručně tradiční tiffany technikou. Svítidla se vyrábí v ucelených sériích svítidel se stejným dekorem vitráží a osvětlení místnosti lze proto kombinovat. V sériích svítidel jsou většinou lustry s různým počtem žárovek, nástěnná svítidla, stropní svítidla a stolní či stojanové lampy. Vitrážová svítidla působí jako součást interiéru a při jejich rozsvícení na sebe upoutají veškerou pozornost. Každé vyrobené svítidlo je originálem a při jejich pořízení je nutné počítat s vyšší cenou.  

Vitrážová svítidla Tiffany

E-shop Hallux.cz Vám nabízí vitrážová svítidla Tiffany v různých provedeních. Vybírat můžete z nástěnných svítidel, lustrů, stojanových lamp, ale také lampiček a stropních svítidel.

Svítidla Tiffany jsou svým vzhledem jedinečné především díky použité technice. Díky technice Tiffany mají svítidla různé tvary a vzory, jsou vyrobeny z velkých nebo menších kousků, mohou být dokonce poskládány do tvaru zvířete, květiny a podobně.

Vitrážová svítidla vypadají honosně až starožitně a hodí se do každého interiéru. Svítidla Tiffany jistě udělají i Váš domov příjemnějším.