ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Žárovky

LED žárovky

LED žárovky jsou v dnešní době čím dál oblíbenější a to především díky nízké spotřebě elektrické energie a vysoké životnosti. Postupem času dochází k neustálému snižování cen LED žárovek a stávají se tak stále dostupnějšími a používanějšími. LED žárovky jsou dodávány v věkolika 

barevných odstínech světla, velikostech, s různými paticemi a nahradit tak lze prakticky veškeré typy energetických náročných typů žárovek. Trendem je neustálé zvyšování výkonu LED žárovek a zmenšováním jejich rozměrů.

Úsporné žárovky

Úsporné žárovky Hallux, které prodáváme, jsou vyráběny přímo pro naši společnost. Úsporné žárovky mají nízkou spotřebu energie, tedy nižší než klasické žárovky.

Žárovky

Žárovky jsou od začátku využívání el. energie základním zdrojem světla. Od Edisonovy žárovky s bambusovým vláknem se prakticky nezměnila, pouze se nahradil materiál vlákna a nahradil se wolframem. Teprve v nedávné době došlo k revoluci v oblasti vývoje nových zdrojů světla a byly vyrobeny a dodány na trh halogenové žárovky, úsporné žárovky a jako poslední LED žárovky. Zejména úsporné a hlavně LED žárovky postupně nahrazují a vytlačují klasické žárovky pro své hlavní přednosti – velice nízkou spotřebu el. energie, dlouhou životnost, možnost volby barvy světla a nízkou provozní teplotu. (klasické mléčné žárovky se již nesmí dle nařízení EU nadále prodávat). Úsporné a LED žárovky jsou dodávány se všemi typy objímek a mohou tak nahradit prakticky všechny standardní žárovky. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena těchto žárovek a to že stmívat lze pouze jen určité typy těchto žárovek.